Virágkötő és Virágkereskedő Szakképesítés

Gyakorlati virágkötészeti képzés

Mit tanulhatsz tanfolyamunkon?

Tematikánkat úgy állítottuk össze, hogy abban szerepeljen minden olyan tudnivaló, amire várhatóan később a munkád során szükséged lesz. Fontosnak tartjuk, hogy a gyakorlat során minden csokrot, kompozíciót, koszorút magad is elkészíts, miközben oktatóink helyben korrigálják az apróbb hibákat, segítenek a megfelelő kéztartásban, és támogatnak abban, hogy az első óvatos mozdulatoktól indulva a tanfolyam végére valóban felkészült szakemberré válj.

Elméleti oktatás

Bár tanfolyamunkon a hangsúlyt a gyakorlatra fektetjük, az elméleti alapok elengedhetetlenek lesznek a munkád során. Megismered majd nálunk a virágkötészet alapjait, a stílusirányzatokat, a későbbi rendeléseidnél szükséged lesz átfogó növényismeretre is, mi ebben is segítünk. (Nem csupán oktatással és jegyzetanyaggal, de játékos online növényismereti tesztekkel is ahol észrevétlenül tanulod majd meg felismerni a virágokat amikkel dolgozol). Emellett bevezetünk az esküvői és a kegyeleti virágkötészet világába, és jogász oktatónk pedig gyakorlati vállalkozási tanácsokkal segít arra az esetre, ha saját cégben végeznéd majd ezt a tevékenységet.

Gyakorlati oktatás

A képzés lényegét, az alkotás élményét a gyakorlati foglalkozások adják. Tematikánk túlnyomó része ezekkel telik majd, az alapoktól tanulod meg nálunk elkészíteni mindazokat az alkotásokat, melyeket majd a munkád során is várnak tőled. A gyakorlati oktatás élményét fokozza a minőségi, friss alapanyag-választék, illetve az, hogy a munkádhoz szükséges eszközöket mi biztosítjuk, felszerelt oktatótermünkben minden elérhető, nem szükséges külön befektetést hogy a szerszámokat megvásárold az oktatáshoz.

És akkor nézzük mit tanulsz majd a gyakorlati foglalkozások alkalmával: A helyes virágkezelés egy virágboltban mindennapi munkád alapja lesz. Fontos, hogy több féle csokrot tudj kötni: Legyen szó kézben kötött csokorról spirális szálelrendezéssel, kerek ajándékcsokorról, tömör kézicsokorról, esetleg nyújtott frontális csokorról nálunk mindegyik csokorfajta elkészítését megtanulod majd.
A cserepes dísznövények csomagolása, díszítése szintén virágkötészeti feladat, de otthon kell lenned a növényösszeültetésekben is.
Kreatív feladat a tűzött tálak készítése, legyen szó egy vasárnapi családi ebéd asztaldíszéről vagy egy gardenparty asztalainak bohókás díszeiről. Készítünk majd kopogtatókat és egyéb alkotásokat melyek segítségével az otthonaikat tudják majd élővirággal díszíteni a vásárlóid.
A virágkötészet egyik legfelemelőbb feladata amikor esküvői díszeket készítünk: megtanulsz nálunk menyasszonyi csokrot, esküvői asztaldíszt, autódíszt sőt még virágékszereket készíteni, így leszel majd részese mások legboldogabb napjának a dekorációjuk megalkotásával.
Nehéz, de egyben nagyon szép feladat az, hogy a búcsúzáshoz is méltó virágdíszeket készíts vásárlóidnak: a kegyeleti virágkötészet is jelen van a tematikánkban, megtanulsz majd kötött és tűzött sírcsokrot , kötött görögkorszorút és állókoszorút is készíteni.

Oktatóink

Dekorakadémiánk oktatói olyan, a virágkötészetben elismert szakemberek, akik szakmai tudásukon felül közvetlen, barátságos stílusban, végtelen türelemmel és segítőkészséggel vezetnek majd be a virágkötészet rejtelmeibe. Évi és Dani a kezdetek óta oktat nálunk, sokan személyük miatt térnek vissza újabb és újabb képzéseinkre, gyakran nem csupán szakmai, de baráti kapcsolatok alakulnak ki.

Végzettség

Tanfolyamunk hivatalosan bejelentett képzés, melynek végén a Prestige Dekorakadémia oklevelét nyújtjuk át a képzés elvégzéséről és a Felnőttképzési Adatszolgáltatási Rendszerben kiállított hivatalos tanúsítványt adjuk át sikerrel végzett tanulóinknak.

Elismert
oktatók